28 Mayıs 2020 Perşembe - 10:57
BALIKESİR'İN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ
Gazeteciler'de yararlansın - Emin BULDAN TV - Balıkesirde Haberin Markası - Balıkesir Haber - Balıkesir Web TV

Gazeteciler'de yararlansın

Eklenme Tarihi : 26.03.2020

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, koronavirüs salgınının bütün sektörler gibi yerel basını da derinden etkilediği söyledi. Ahmet Akın, “Basın İlan Kurumu bir takım önlemler alıyor ancak bu önlemlerde bazı aksaklıklar olduğu gibi ayırımcılık da yapılıyor. Basın, halkın gözü kulağı. Kimseyi kimseden ayırmadan, gereken tüm tedbirleri almalı ve yapılan yardımlardan alınan önlemlerden herkes yararlandırılmalı” dedi.

CHP’li Ahmet Akın,  basın emekçilerinin halkın doğru haber alması amacıyla yayınlarını sürdürme mücadelesi verdiğini, zor bir dönemden geçerken yerel basının desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Yerel basının Basın İlan Kurumu’ndan aldığı para yardımlarında ayrımcılık yapıldığı konusunda kendisine şikayetler geldiğini dile getiren Ahmet Akın, “Yerel gazeteler, gazeteciler Basın İlan Kurumu’ndan ayrım yapılmadan bu zor dönemde para yardımı alabilmeliler” dedi.

Covid-19 salgını nedeniyle yerel gazetelerin aboneleri olan bir çok işyerinin geçici olarak kapatıldığına dikkat çeken Ahmet Akın, bu süreçte başta gazete kağıdı olmak üzere sarf malzemeleri temininin kolaylaştırılması gerektiğinin altını çizdi. Sokakta görev yapan basın çalışanlarının da koronavirüse maruz kalmadan görevlerini yapmalarının sağlanmasının zorunluluğuna işaret eden Ahmet Akın, “Bu konuda tüm yetkililer yerel gazetelerin, basın emekçilerinin taleplerine yanıt verecek önlemleri almalı. Ekonomik tedbirlerin de içinde bulunduğu alınmış önlemler basın emekçilerinin talepleri doğrultusunda genişletilerek ayrımcılık yapılmadan uygulanmalıdır” diye konuştu.


Yorumlar

Yorumlar - {0 yorum yapıldı} YORUM YAZ
Bu haber için henüz yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olun...
KADİR TOPBAŞ, EDİP UĞUR VE MELİH GÖKÇEK YOLCU!
06.05.2017
İŞTE İLK AÇIKLAMALAR
25.04.2018
HÜLYA O SALONA NASIL GİRDİ!!
18.12.2015
16.03.2020
50 Araçlık Haşere takviyesi
13.03.2020
Yeni Anket Sorusu...