28 Mayıs 2020 Perşembe - 09:50
BALIKESİR'İN DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ
Dünya Şehri Olacağız - Emin BULDAN TV - Balıkesirde Haberin Markası - Balıkesir Haber - Balıkesir Web TV

Dünya Şehri Olacağız

Eklenme Tarihi : 09.03.2020

Balıkesir, Avrupalı Seçkin Destinasyonlar projesinde ilk 5 şehir arasına girmeyi başardı. Proje kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan gelen heyet, Balıkesir'in alternatif turizm destinasyonlarını ziyaret ederek yöresel tatların lezzetlerine baktı.

 

Balıkesir; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Avrupa Komisyonu İşletme ve Sanayi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve teması "Sağlık ve Esenlik Turizmi" olarak belirlenen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar projesinde ilk 5 şehir arasına girmeyi başardı. Proje kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 6 uzman, şehirde alternatif turizm destinasyonlarını gezerek bilgiler aldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile bir çok sivil toplum kuruluşunun paydaş olarak yer aldığı Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında heyet; Sındırgı, Edremit, Ayvalık ve Havran'ı ziyaret etti ardından Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile bir araya geldi. Şehrin alternatif turizm destinasyonlarını ziyaret eden heyet ayrıca zeytin ve zeytinyağı ile yöresel ot yemeklerinin de tadına baktı.
 

"BU ŞEHRİ ÇOK SEVİYORUM"

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı A. Mekin Tüzün'ün Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi'nin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptığı ziyarette konuşan Başkan Yücel Yılmaz, Balıkesir'in potansiyeli yüksek ve özgün bir şehir olduğunu ifade ederek, "Balıkesir'i gezip gördüğüm her defasında yeniden aşık oluyorum. Bu şehri çok seviyorum" dedi.
 

"TURİZMİ 12 AYA YAYACAĞIZ"

Tarım ve turizmin geliştirilmesi üzerinde önemle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yücel Yılmaz, termal kaynaklardan ormanlara, mavi bayraklı plajlardan tarihi ve gastronomik değerlere, ulaşım ağlarından iklimsel avantajlarına kadar Balıkesir'in sağlık ve esenlik turizmi için aranan tüm kriterlere sahip bir il olduğunu kaydetti. Yılmaz, "Alternatif turizm kaynaklarını değerlendirerek turizmi 12 aya yayacak çalışmalar yapıyoruz. Balıkesir sağlık turizminin başkenti olmaya aday" açıklamasında bulundu.
 

AVRUPA ÇAPINDA TANITIMI YAPILACAK

Turist destinasyonlarının ortak ve farklı özellikleri ile bölgenin değerlerine dikkat çekmeyi, turizmin sürdürülebilirliğini sağlayarak ekonomik gelişmeyi teşvik etmeyi hedefleyen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Programı (EDEN) kapsamında seçilen destinasyonlara "Avrupalı Seçkin Turist Destinasyon Ödülü" verilerek, bölgelerin Avrupa çapında tanıtımları yapılacak.


Yorumlar

Yorumlar - {1 yorum yapıldı} YORUM YAZ
Doğrucu Davud- 11.03.2020 12:19:39
Yerel basın olarak sadece bazı işleri görüp bazılarını görmezzseniz en büyük kötülüğü siz yapmış olursunuz. bazen kral çıplak demek gerekir. ama yerel basında bunu pek göremiyoruz maalesef. sonra faturalar ödenmez belki bilemem orasını. ama benim yanlışımı söyleyen benim en yakın dostumdur. Ben de reis in hatırına oy veren biri olarak Balıkesirdeki belediyeciliği içime sindiremiyorum. Balıkesir başka konularda da ilk beşe girer mesela, 1- Beceriksiz ce veya adamına göre imar durumundan bunları yerel basın niye çekip yayınlamaz. MESELA (ORUÇGAZİ MH KAYABEY CD NO 72 İLE ÜST KÖŞESİ 2-sökülen asfaltın yerine atılan asfaltın sökülenden daha bozuk atılmasından 3-pazar yerlerinin kontrolsüz olması 4-Esnafın bazıları o kadar ileri gitmişki kaldırımı branda ile kapatmış.(Eski salı pazarı mevkii) 1 esnaf yüzünden yüzlerce oy kaybı. 5-Gereksiz yere belediyede fazla personel bunu siz daha önce edip uğur zamanında yazmıştınız. birde halk arasında trilyonluk makam aracı alındığı, ancak hem para yok bunlar nasıl alındı denilecek diye parkta tutulduklarına dair söylenti var. Araç park yeri zaten belediyenin ilgi alanı değil. her binadan yüklü bir park yeri parası alınır ama park yerleri kamulaştırma için para yok. Bilinizki bir dahaki seçimlerde Balıkesir kaybedilmiştir. geçmiş olsun. Bunları burada yayınlamazssanız yücel beye söyleyin.
 
0
0
Unutmadık, Unutmayacağız!
28.02.2019
Balıkesir AK Parti bu iddiayla çalkalanıyor!
16.06.2017
26.06.2015
İSMAİL BEY BÜYÜKŞEHİR’E YAMADIĞIN FEVZİ TELEFONLARIMIZI AÇAMIYOR!
29.06.2016
ÖNCE ASFALT DÖKTÜLER SONRA İHALEYE ÇIKTILAR!!
27.02.2016
Yeni Anket Sorusu...